Перейти до основного вмісту
Центр «Соціальний Моніторинг» Центр соціологічних досліджень в Україні
  • Укр
Наші проекти

Соціально-економічні оцінки та настрої населення України наприкінці 2019 р.

Результати дослідження
Соціально-економічні оцінки та настрої населення України наприкінці 2019 р.(.pdf)1 MB

Матеріал підготовлено на основі даних моніторингових загальнонаціональних опитувань дорослого населення країни. Закінчення періоду національних виборчих кампаній, що  завжди характеризуються зростанням позитивних очікувань серед населення позначилося і на цьогорічних оцінках.

Суб’єктивні оцінки. Українське суспільство наприкінці 2019 р. перебувало у стані  позитивних очікувань віднової влади: оцінювали свій стан як граний або нормальний  69,8% опитаних респондентів, були е-напружені абро відчували занепрокоєння та страх 30,2%. Здебільшого  респонденти вважали, що в їхньому житті не відбулося за останні 30 днів змін, які б позначилися  на їхньому матеріальному становищі (69,7%), змпро позитивні зміни сказали 7,8%, про негативні – 22,4%. Приблизно так само виглядали і очікування щодо першого півріччя наступного року: не очікували на помітні зміни матеріального становища родини  67,6%, очікували покращення 13,8%, погіршення – 18,6%.

Значно меншою, порівняно із травнем стала    частка респондентів, які повідомили, що “терпіти складне становище вже неможливо” (21,7 замість 34,4% у травні). Частка тих, хто вважає, що “жити важко, але можна і потерпіти”, склала 54,8% (було  40,2% у травні). Частка тих, хто оцінює своє становище позитивно (“все не так погано, і можна жити”), дорівнювала 23,5% (було 25,4%).

Новини у Вашій пошті

Ми надсилаємо тільки найважливіші новини, не частіше 1 разу в місяць