Перейти до основного вмісту
Центр «Соціальний Моніторинг» Центр соціологічних досліджень в Україні
  • Укр
Наші проекти

Опитування «Ваша думка» (7-10 червня 2019 року)

2019-06-20-PR-prezent(.pdf)413 KB
Press-release-UISR_CSM-20-06-2019(.pdf)745 KB

Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, типом населеного пункту та регіоном. Вибіркова сукупність: 2001 респондент. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: 2,3%.

Терміни проведення дослідження: 7-10 червня 2019 р.

Згідно результатів опитування, проведеного Українським інститутом соціальних досліджень імені О. Яременка та Центром «Соціальний моніторинг» 7-10 червня 2019 року, 58% опитаних висловили однозначну готовність взяти участь у голосуванні на дострокових виборах до Верховної Ради 21 липня 2019 року, а 27% зазначили, що швидше за все голосуватимуть. 4% опитаних заявили, що скоріше за все не братимуть участі в голосуванні, а ще 7% однозначно не планують голосувати. 3% опитаних не визначилися з планами щодо участі у дострокових виборах.

В рейтингу електоральних симпатій серед політичних сил лідируючу позицію продовжує займати партія «Слуга народу», яку планують підтримати 49,8% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями. Прохідний бар’єр також долають «Опозиційна платформа – За життя» (10,3%), «Батьківщина» (9,0%), «Європейська Солідарність» (8,7%), партія «Голос» (5,9%). Наближаються до 5%  «Громадянська позиція» та «Сила та честь» (по 4%).

Серед політиків, яких хотіли б бачити у складі нової Верховної Ради перші місця посідають Анатолій Гриценко (43%), Святослав Вакарчук (38,1%) та Юлія Тимошенко (36%).
Перші дії В. Зеленського на посаді Президента України підтримують 54% опитаних. Лише 8% не підтримують та скоріше не підтримують перші кроки новообраного Президента, а 35% опитаних вважають, що поки що зарано давати оцінки. 4% не змогли визначитись зі своїм ставленням до дій В. Зеленського.

34% опитаних покладають великі надії на те, що В. Зеленський змінить ситуацію в країні на краще. Майже стільки ж респондентів (33%) мають певні надії щодо цього, а 16% опитаних мають слабкі надії. 15% майже не мають особливих надій. 3% опитаних не визначились із відповіддю. Частка респондентів, які покладають на В. Зеленського великі надії, більше серед молоді (51%) та на Сході України (43%).

На думку 37% опитаних, протидія старих політиків є основною проблемою, здатною завадити В. Зеленському змінити стан справ у країні на краще. 21% вважає, що такою проблемою є брак досвіду, 12% – залежність від олігархів, 8% – погане, непрофесійне та безпринципне оточення, 7% – відсутність команди, 5% – відсутність плану і бачення майбутнього України, 4% – відсутність своєї партії у Верховній Раді, 2% – відсутня або неправильна ідеологія.

Серед пов’язаних із президенством В. Зеленського ризиків опитаними найчастіше називались посилення ролі олігархів (14%), встановлення непрофесійної влади (12%) та економічну кризу, інфляцію та зубожіння (12%). 8% бачать ризик у потраплянні в залежність від Росії, 8% – у загостренні ситуації на Сході країни.

Новини у Вашій пошті

Ми надсилаємо тільки найважливіші новини, не частіше 1 разу в місяць