ЦЕНТР "СоціальниЙ МОНІТОРИНГ"

Индекси соціального
самопочуття населення
массовые митинги избирательная кампания электорат выборы президент   нация демократия  события парламентские выборы вибори противостояние   кризис коалиция политическая украина респондент опрошенные опрос уряд Тимошенко    
 
Новини

Створення гідних робочих місць для молодих жінок і чоловіків, які щорічно вступають на ринок праці – важливий елемент розвитку в напрямку процвітання економіки, збільшення справедливості в суспільстві та зміцнення демократії. При цьому становлення молоді на ринку праці не тільки вкрай важливе для успіху в роботі, а й є елементом, який впливає на все життя молодих людей, їх родин та країн. Молоді роки життя – це період, коли люди починають реалізовувати свої устремління, стають економічно незалежними і знаходять своє місце в суспільстві. Складнощі при вступі на ринок праці можуть викликати серйозні наслідки для молодих людей, у тому числі підвищення ризику бідності та втрату цінних навичок, талантів, енергії.

Дослідження “Перехід від навчання до роботи” (“School-to-Work Transition Survey”) є статистичним інструментом, розробленим Міжнародною організацією праці у 2003 р. для допомоги країнам у зборі детальної інформації про стан ринку праці для молодих чоловіків і жінок та визначення переваг і перешкод для молодих людей в період, коли вони вступають на ринок праці після закінчення навчання. Аналіз даних визначає сильні та слабкі сторони ринку праці для молоді, а також головні виклики, які необхідно вирішувати шляхом формулювання політики та програм для розвитку молодіжної зайнятості; фактори освіти та професійного навчання для молоді; їхні очікування та прагнення щодо зайнятості; проблеми процесу пошуку роботи, бар’єри та переваги при входженні в ринок праці; переваги праці за наймом чи самозайнятості; умови праці та її оплати.

Цільова група дослідження: молодь у віці 15–29 років.

Метод отримання інформації: індивідуальне інтерв’ю «віч-на-віч» за місцем проживання респондента.

Перша хвиля опитування “Перехід від навчання до роботи” відбулася у 2004–2006 рр. в 10 країнах: Азербайджані, Китаї, Єгипті, Ірані, Йорданії, Косово, Киргизстані, Монголії, Непалі та Сирії. В Україні проект було реалізовано вперше під час другої хвилі опитування у 2012–2013 рр.

Основні завдання опитування в Україні:

  • Визначити індивідуальні особливості молодих людей, які визначають недоліки ринку праці в цілому.
  • З’ясувати, які фактори та ризики негативно впливають на «перехід» молоді до гідної праці.
  • Визначити особливості попиту молоді на роботу.
  • Отримати надійні данні та пролити світло на інформацію, яка зазвичай не охоплена при дослідженні домогосподарств, а саме: умови праці, заробітна плата і доходи, участь в неформальному секторі економіки, доступ до фінансових продуктів і труднощі, з якими стикаються молоді люди в управлінні власним бізнесом.
  • Отримати інформацію щодо сфер зайнятості молоді, які потребують невідкладної уваги уряду, соціальних партнерів та спільноти донорів.

Загальна кількість опитаних в Україні склала: 2924 домогосподарства, в них опитано 3526 респондентів: 1732 чоловіка та 1794 жінки. Регіони опитування: 26 територіально-обласних одиниць України – 24 області, АР Крим та м. Київ.

За результатами опитування Українським центром соціальних реформ готується аналітичний звіт «Перехід від навчання до роботи серед молодих людей України». Крім того, незабаром на сайті Міжнародної організації праці у вільному доступі для всіх користувачів буде розміщена база даних опитування в Україні, підготовлена Центром “Соціальний моніторинг”.

Детальніша інформація про дослідження на офіційному сайті Міжнародної організації праці – http://www.ilo.org/employment/areas/youth-employment/work-for-youth/WCMS_191853/lang--en/index.htm

Переглянути бази даних дослідження (за всі роки проведення та по будь-якій країні-учасниці) можна перейшовши за посиланням http://www.ilo.org/employment/areas/WCMS_159352/lang--en/index.htm  
 
 
NikolaStudio 2011 All Right Reserved
Довідкові матеріали ][ Публікації ][ Про нас ][ ПУСТО ][ Контакти
 
Рейтинг сайтов Шаблоны сайтов